Werk je browser bij

Zo te zien gebruik je een verouderde of niet ondersteunde browser.
Gebruik een recente versie van één van de volgende browsers voor een optimale werking van deze website

Download Chrome Download Firefox Download Edge

Oscars 2021: dit zijn de winnaars


Volledige lijst van winnaars en genomineerden

Beste film: Nomadland (WINNAAR!)
The Father
Judas and the Black Messiah
Mank
Minari
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

Beste regisseur: Chloé Zhao voor Nomadland (WINNAAR!)
Thomas Vinterberg in Another Round
Lee Isaac Chung voor Minari
Emerald Fennell voor Promising Young Woman
David Fincher voor Mank

Beste acteur: Anthony Hopkins in The Father (WINNAAR!)
Chadwick Boseman in Ma Rainey's Black Bottom
Riz Ahmed in The Sound of Metal
Gary Oldman in Mank
Steven Yeun voor Minari

Beste actrice: Frances McDormand in Nomadland (WINNAAR!)
Viola Davis in Ma Rainey's Black Bottom
Andra Day in The United States vs. Billie Holiday
Vanessa Kirby in Pieces of a Woman
Carey Mulligan in Promising Young Woman

Beste acteur in een bijrol: Daniel Kaluuya in Judas and the Black Messiah (WINNAAR!)
Sasha Baron Cohen in The Trial of the Chicago 7
Leslie Odom Jr. in One Night in Miami
Paul Raci in Sound of Metal
Lakeith Stanfield in Judas and the Black Messiah

Beste actrice in een bijrol: Yuh Jung Youn in Minari (WINNAAR)
Maria Bakalova voor Borat Subsequent Moviefilm
Glenn Close in Hillbilly Elegy
Olivia Colman in The Father
Amanda Seyfried in Mank

Beste originele scenario: Emerald Fennell voor Promising Young Woman (WINNAAR!)
- Will Berson en Shaka King voor Judas and the Black Messiah
- Lee Isaac Chung voor Minari
- Darius Marder en Abraham Marder voor Sound of Metal
- Aaron Sorkin voor The Trail of the Chicago 7

Beste aangepaste scenario: Christopher Hampton en Florian Zeller voor The Father (WINNAAR!)
- Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman en Lee Kern voor Borat Subsequent Moviefilm
- Chloé Zhao voor Nomadland
- Kemp Powers voor One Night in Miami
- Ramin Bahrani voor The White Tiger

Beste animatiefilm: Soul (WINNAAR!)
Onward
Over the Moon
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
Wolfwalkers

Beste internationale film: Another Round (WINNAAR!)
- Better Days (Hong Kong)
Collective (Roemenië)
- The Man Who Sold His Skin (Tunesië)
Quo Vadis, Aida? (Bosnië en Herzegovina)

Beste cinematografie: Erik Messerschmidt voor Mank (WINNAAR!)
- Joshua James Richards voor Nomadland
- Sean Bobbitt voor Judas and the Black Messiah
- Dariusz WolskI voor News of the World
- Joshua James Richards voor Nomadland
- Phedon Papamichael voor The Trial of the Chicago 7

Beste montage: Sound of Metal (WINNAAR!)
The Trial of the Chicago 7
The Father
Nomadland
Promising Young Woman

Beste productie design: Mank (WINNAAR!)
The Father
Ma Rainey's Black Bottom
News of the World
Tenet

Beste visuele effecten: Tenet (WINNAAR!)
Love and Monsters
The Midnight Sky
Mulan
The One and Only Ivan

Beste make-up en haar: Ma Rainey's Black Bottom (WINNAAR!)
Emma.
Hillbilly Elegy
Mank
Pinocchio

Beste kostuums: Ma Rainey's Black Bottom (WINNAAR!)
Emma.
Mank
Mulan
Pinocchio

Beste geluid: Sound of Metal (WINNAAR!)
Greyhound
Mank
News of the World
Soul

Beste originele muziek: Trent Reznor, Atticus Ross en Jon Batiste voor Soul (WINNAAR!)
- Terence Blanchard voor Da 5 Bloods
- Trent Reznor en Atticus Ross voor Mank
- Emile Mosseri voor Minari
- James Newton Howard voor News of the World

Beste originele liedje: 'Fight for You' uit Judas and the Black Messiah (WINNAAR!)
'Hear My Voice' uit The Trial of the Chicago 7
'Husavik' uit Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
'Io Si (Seen)' uit The Life Ahead
'Speak Now' uit One Night in Miami

Beste korte film: Two Distant Strangers (WINNAAR!)
- Felling Through
- The Letter Room
- The Present
- The Eye

Beste korte film (animatie): If Anything Happens I Love You (WINNAAR!)
- Burrow
- Genius Loci
- Opera
- Yes People

Beste documentaire: My Octopus Teacher (WINNAAR!)
- Collective
- Crip Camp
- The Mole Agent
- Time

Beste korte documentaire: Colette (WINNAAR!)
- A Concerto Is a Conversation
- Do Not Split
- Hunger Ward
- A Love Song For Latasha