Werk je browser bij

Zo te zien gebruik je een verouderde of niet ondersteunde browser.
Gebruik een recente versie van één van de volgende browsers voor een optimale werking van deze website

Download Chrome Download Firefox Download Edge

Oscarnominaties 2021


Ondanks een jaar waarin het gros van de films werd uitgesteld, worden er op 25 april 'gewoon' Oscars uitgereikt. Op maandag 15 maart maakte de Academy of Motion Picture Arts and Sciences de nominaties voor de prestigieuze filmprijzen bekend. Welke acteurs, actrices en films maken kans op de prijzen?

Beste Film

  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

Beste Regie

  • Lee Isaac Chung - Minari
  • Emerald Fennell - Promising Young Woman
  • David Fincher - Mank
  • Thomas Vinterberg - Another Round
  • Chloé Zhao - Nomadland

Beste Acteur

  • Riz Ahmed - Sound of Metal
  • Chadwick Boseman - Ma Rainey's Black Bottom
  • Anthony Hopkins - The Father
  • Gary Oldman - Mank
  • Steven Yeun - Minari

Beste Actrice

  • Viola Davis - Ma Rainey's Black Bottom
  • Andra Day - The United States vs. Billie Holiday
  • Vanessa Kirby - Pieces of a Woman
  • Frances McDormand - Nomadland
  • Carey Mulligan - Promising Young Woman

Beste Mannelijke Bijrol

  • Sacha Baron Cohen - The Trial of the Chicago 7
  • Daniel Kaluuya - Judas and the Black Messiah
  • Leslie Odom jr. - One Night in Miami
  • Paul Raci - Sound of Metal
  • Lakeith Stanfield - Judas and the Black Messiah

Beste Vrouwelijke Bijrol

  • Maria Bakalova - Borat Subsequent Moviefilm
  • Glenn Close - Hillbilly Elegy
  • Olivia Colman - The Father
  • Amanda Seyfried - Mank
  • Youn Yuh-jung - Minari

Beste Originele Scenario

  • Judas and the Black Messiah
  • Minari
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

Beste Aangepaste Scenario

  • Borat Subsequent Moviefilm
  • The Father
  • Nomadland
  • One Night in Miami
  • The White Tiger

Beste Animatiefilm

  • Onward
  • Over the Moon
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
  • Soul
  • WolfWalkers

Beste Internationale Film

  • Another Round (Denemarken)
  • Better Days (Hong Kong)
  • Collective (Roemenië)
  • The Man Who Sold His Skin (Tunesië)
  • Quo Vadis, Aida? (Bosnië en Herzegovina)

Beste Documentaire

  • Collective
  • Crip Camp
  • The Mole Agent
  • My Octopus Teacher
  • Time

Beste Korte Documentaire

  • Colette
  • A Concerto Is a Conversation
  • Do Not Split
  • Hunger Ward
  • A Love Song for Latasha

Beste Korte Film

  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers
  • White Eye

Beste Korte Animatiefilm

  • Burrow
  • Genius Loci
  • If Anything Happens I Love You
  • Opera
  • Yes-People

Beste Originele Muziek

  • Da 5 Bloods
  • Mank
  • Minari
  • News of the World
  • Soul

Beste Originele Liedje

  • 'Fight for You' - Judas and the Black Messiah
  • 'Hear My Voice' - The Trial of the Chicago 7
  • 'Husavik' - Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
  • 'Io sì (Seen) - The Life Ahead (originele titel: La vita davanti a sé)
  • 'Speak Now' - One Night in Miami

Beste Geluid

  • Greyhound
  • Mank
  • News of the World
  • Soul
  • Sound of Metal

Beste Art Direction/Production Design

  • The Father
  • Ma Rainey's Black Bottom
  • Mank
  • News of the World
  • Tenet

Beste Cinematografie

  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • News of the World
  • Nomadland
  • The Trial of the Chicago 7

Beste Make-Up en Haar

  • Emma
  • Hillbilly Elegy
  • Ma Rainey's Black Bottom
  • Mank
  • Pinocchio

Beste Kostuumontwerp

  • Emma
  • Ma Rainey's Black Bottom
  • Mank
  • Mulan
  • Pinocchio

Beste Montage

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

Beste Special Effects

  • Love and Monsters
  • The Midnight Sky
  • Mulan
  • The One and Only Ivan
  • Tenet